Vasarā, īpaši saulainās dienās, lielākā daļa telpu pārkarst lielas siltuma pieplūdes pa logiem un karstā āra gaisa infiltrācijas dēļ. Ražošanas telpās siltumu papildus izdala dažādas iekārtas, mašīnas, apgaismojums un darbinieki. Telpās paaugstinoties temperatūrai, var tikt traucēts iekārtu darbs, kā arī darbiniekiem var rasties liels diskomforts, ja šādas telpas nav aprīkotas ar gaisa dzesēšanas iekārtām. Augsta iekštelpu temperatūra palielina ierīču pārkaršanas iespējamību, tāpēc ierīces var fiziski sabojāties. Augsta temperatūra samazina arī darbinieku produktivitāti, palielina pieļauto kļūdu skaitu, pasliktina cilvēku pašsajūtu un apdraud viņu veselību.

Rūpnieciskajās ēkās gaisu dzesēt ar freona ierīcēm nav ekonomiski, jo viss iekštelpās izdalītais vai no ārpuses iekļūstošais siltums jākompensē ar atbilstošu aukstuma jaudu. Tas ievērojami palielina enerģijas patēriņu. Tā kā iekštelpu gaiss tiek recirkulēts, nepieciešama arī īpaša telpu hermētiskuma nodrošināšana, kas industriālajās telpās ir gandrīz neiespējama. Daudz efektīvāk šādās telpās ir izmantot ūdeni iztvaikojošus adiabātiskos gaisa dzesētājus, kas sasildīto iekštelpu gaisu izspiež ārā, aizvietojot to ar atdzesētu āra gaisu. Tāpat, kondicionējot telpas, tiek samazināts telpu relatīvais mitrums, gaiss izžūst. Gaisa adiabātiskie dzesētāji uztur standarta iekštelpu gaisa parametrus un nodrošina komfortu.

Ēkās, kurās tiek plānotas aukstuma mašīnas (dzesētāji) - iekārtas, kas sagatavo aukstu ūdeni telpu dzesēšanai, telpas var atdzesēt ar ventilatoru konvektoriem (fan coil) vai ūdens gaisa dzesētājiem. Ventilatoru konvektorus un ūdens gaisa dzesētājus ziemas periodā var izmantot arī telpu apsildei, piegādājot silto ūdeni no ēkas katlu mājas vai no reversā tipa siltumsūkņa.

Dažādu ražošanas procesu dzesēšanai bieži tiek izmantots ūdens vai ūdens šķīdums, šī ūdens šķīduma dzesēšanai tiek izmantoti dzesētāji, kas tiek uzstādīti ārā un efektīvi atdzesē piegādāto karsto ūdeni, izmantojot āra gaisu. Pēc izskata ļoti līdzīgi ir kondensatori, bet tie pilda citu funkciju. Tie tiek uzstādīti ārā un ir paredzēti aukstuma mašīnu vai siltumsūkņu aukstumnesēja sildīšanai vai dzesēšanai ar āra gaisu.