Breslaujos iela 3
Kaunas, Lietuva
I - V 8:00 - 17:00
VI - VII nestrādājam
Vēlaties pavaicāt?
Sazinieties!

Gāzes apkures sildītājs - Siltā gaisa apkure - VRA / VRC | Benson Heating

Kompaktie un ļoti efektīvie Benson Variante sildītāji nodrošina rentablu apkuri lielākajā daļā komerciālo un rūpniecisko celtņu, piemēram, salonos, rūpnīcās, darbnīcās, noliktavās, siltumnīcās utt. Izmantojot sienas vai griestu montāžas stiprinājumus, sildītāji ir pieejami gan ar nodalītu, gan standarta piespiedu plūsmas dūmvadu pielietojumu. Opcijas Virspusē montējamas caurules (VRA). Augšējā/apakšēja diapazona gāzes vērtība. 0 - 10 V sadegšanas kameras modulācija. Lejupvērstās ...

Kompaktie un ļoti efektīvie Benson Variante sildītāji nodrošina rentablu apkuri lielākajā daļā komerciālo un rūpniecisko celtņu, piemēram, salonos, rūpnīcās, darbnīcās, noliktavās, siltumnīcās utt.

Izmantojot sienas vai griestu montāžas stiprinājumus, sildītāji ir pieejami gan ar nodalītu, gan standarta piespiedu plūsmas dūmvadu pielietojumu.

Opcijas

 • Virspusē montējamas caurules (VRA).
 • Augšējā/apakšēja diapazona gāzes vērtība.
 • 0 - 10 V sadegšanas kameras modulācija.
 • Lejupvērstās plūsmas uzgaļi.
 • Sajaukšanas bloks komplektā ar slāpētājiem.
 • Sienas kronšteini.
 • Nerūsējošā tērauda siltummainis.
 • Gaisa cirkulācijas termostats.

Modeļu klāsts

Variante gāzes apkures ierīces ir pieejamas ar apkures jaudu no 12 kW - 144 kW, tās var ekspluatēt, izmantojot dabasgāzi (G20) vai propānu (G31).

Gaisa sadalīšana

VRA sildītāji ir aprīkoti ar ļoti efektīviem aksiālajiem ventilatoriem un tie izpūš silto gaisu caur izplūdes režģi un aiz tā esošajiem regulējamajiem horizontālajiem plāksnīšu aizvirtņiem.

VRC sildītāji ir projektēti pielietojumam kopā ar cauruļvadu sistēmām un tie ir aprīkoti ar centrbēdzes ventilatoru(-iem), turklāt sildītājiem gaisa izplūdes vietā ir cauruļvada pievienošanas īscaurule. Aizvirtņu un lejupvērstas plūsmas aprīkojums sildītājiem tiek nodrošināts kā izvēles aprīkojums.

VRA/VRC/VRD gāzes apkures sildītāji
Uzstādīšanas rokasgrāmatas
Atbilstības deklarācijas
Bukleti
Vadojuma shēma
ГОСТ sertifikāti Krievijai
SmartCom regulators
Uzstādīšanas rokasgrāmatas
Bukleti
Wiring diagram for On/Off 1Ph heaters
Wiring diagram for On/Off 3Ph heaters
Wiring diagram for Hi/Low 1Ph heaters
Wiring diagram for Hi/Low 3Ph heaters
Wiring diagram for Modulating 1Ph heaters
Wiring diagram for Modulating 3Ph heaters
Dūmvadi, gaisa ieplūdes/izplūdes caurules
Atbilstības deklarācijas
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Papildu kontrole ar vienu pogas pieskārienu

Līdztekus augstai efektivitātei Variante ierīcēm ir pieejams vispusīgs SmartCom vadības paneļu klāsts.

 • Automātiska pielāgošanās optimālai darbības uzsākšanai un pārtraukšanai.
 • Vienkārša, lietotājiem saprotama programmēšana.
 • Programmēšana katrai nedēļas dienai.
 • Dienas, nakts un sarmas (5°C) temperatūras iestatījumi.
 • Trīs iesl./izsl. periodi katrai dienai.
 • Sadegšanas kameras attālinātas atiestatīšanas ierīce.
 • Aizsardzība ar paroli, lai nepieļautu nesaskaņotu regulēšanu.
 • Ekspluatācijas laika un apkopju datu reģistrēšana.
 • Akumulators rezerves barošanas avotam strāvas padeves traucējumu gadījumā.
 • Augšējā un apakšējā diapazona vai modulējamās sadegšanas kameras vadība (nepieciešams SmartCom vairāku zonu regulators).

SmartCom vairāku zonu vadība

SmartCom vairāku zonu vadības ierīces ļauj centralizēti kontrolēt līdz pat 16 ierīcēm. No galvenās ierīces ir vadāmās šeit minētās funkcijas.

 • Laikdales atjaunināšana.
 • Temperatūras funkciju atjaunināšana un programmu iestatījumi.
 • Telpas temperatūras un visām ierīcēm iestatīto temperatūras iestatījumu skatīšana.
 • Darba tīkla brīvdienu, virsstundu un tikai ventilācijas funkciju iestatīšana.
 • Centralizēta sadegšanas kameras bloķēšanas atiestate.

SmartCom vairāku zonu vadība

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Korpuss

Zema profila konstrukcijas korpuss ir štancēts ar robotiem un izgatavots no tērauda, kas galvanizācijas procesā pārklāts ar cinku, tas nodrošina ne tikai funkcionalitāti, bet arī pievilcīgu izskatu.
Piekļuve sadegšanas kamerai un vadības ierīču nodalījumam ir nodrošināta pa visā ierīces platumā izveidotām sānu durvīm ar virām. Ierīcei ir termiski cietināts epoksīda pulvera pārklājums, kas apstrādāts ar noturīgu Kestrel pelēko krāsu.

Siltummainis

Izgatavots no aluminizēta tērauda caurules, ļoti efektīvs četru pāreju „S” veida konstrukcijas Variante siltummainis spēj nodrošināt neto lietderības koeficientu virs 91%.

Pēc izvēles siltummainim pieejamas arī no nerūsējošā tērauda izgatavotas caurules.

Sadegšanas kamera

Variante sildītāji ir aprīkoti ar klusu vairāku degļu, iekšējās iesmidzināšanas sadegšanas kameru, komplektācijā ar elektronisko dzirksteļaizdedzi un liesmas jonizācijas pārbaudi. Ieslēgšanas/izslēgšanas vadība ir standartaprīkojums, lielākai energoefektivitātei kā izvēles aprīkojumu iespējams norādīt augšējā/apakšējā diapazona vai modulējamo vadību.

Elektrodzinēji

Visi elektrodzinēji atbilst EK direktīvai par ekodizaina prasībām enerģiju patērējošiem ražojumiem 2005/32/EK.

Efektivitāte

Visi šajā sērijā ietilpstošie sildītāji tiek projektēti un izstrādāti, domājot par kurināmā efektīvāku izmantošanu un to efektivitātes rādītāji ir augstāki nekā CE tiesisko aktu prasības. Visu sildītāju efektivitātes rādītāji atbilst 2010. gada būvniecības noteikumu L2B daļai.

Kurināmais

Sildītāji ir paredzēti ekspluatācijai, izmantojot gan dabasgāzi (G20), gan LPG (propānu G31).

Noslēgts sadegšanas kontūrs

Variante sildītāji ir rūpnīcā nokomplektēti ar piespiedu plūsmas ventilatoru, kas ļauj sildītāju ekspluatēt slēgtas telpas režīmā vai režīmā ar ventilatora dūmgāzu plūsmu. Dūmgāzu ventilatoram drošības nolūkos tiek nodrošināta bloķēšana no sadegšanas kameras vadības sistēmas, tas tiek realizēts ar spiediena novirzes sensoru.

Gaisa sadale

VRA modeļi ir aprīkoti ar dinamiski līdzsvarotu aerodinamisku aksiālo ventilatoru(-iem), kurš izpūš silto gaisu tieši telpā caur regulējamiem horizontālajiem plāksnīšu aizvirtņiem. Sildītāji lietošanai ar cauruļvadu sistēmām (VRC veida sildītāji) tiek piegādāti ar centrbēdzes ventilatoru un cauruļvada pievienošanas īscauruli izplūdes vietā.

Pārbaudes, apstiprinājumi un sertifikācija

Pārbaudes, apstiprinājumi un sertifikācija: Benson Heating ir akreditēts atbilstoši ISO 9001 kvalitātes nodrošināšanas sertifikācijai. Visus gāzes apkures sildītājus ir testējusi un apstiprinājusi atbilstoši CE standartiem neatkarīga pilnvarotā iestāde. Katru sildītājs pirms nosūtīšanas tiek pārbaudīts un izmēģināts.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Uzstādīšanas standarti

Benson Variante gāzes apkures sildierīces ir jāuzstāda un jānodod ekspluatācijā kvalificētam speciālistam, turklāt atbilstoši uzstādīšanas instrukcijām un instrukcijām nodošanai ekspluatācijā, ievērojot vietējos un valsts standartus, būvniecības normas un noteikumus, kā arī visas vietējo pašvaldību, ugunsdzēsības dienesta vai apdrošinātāju prasības.

Izvietošana

Benson Variante gāzes sildierīces var izvietot uz horizontālas nedegošas virsmas, novietojot vai nostiprinot tos uz konsoles tipa kronšteiniem vai piekārtā veidā, izmantojot M10 stiprinājumus. Nostiprināšanai uz konsoles tipa kronšteiniem vai piekāršanai ieteicams izmantot īpaši šim nolūkam izstrādātos ražotāja kronšteinus. Vienmēr jābūt piesardzīgiem un jāpārliecinās, lai kronšteinu stiprinājumiem vai citiem montāžas punktiem būtu piemērota struktūra.

Nepieciešams ievērot ieteicamo minimālo un maksimālo montāžas augstumu, atstarpes ierīces apkopes veikšanai, gaisa izplūdei, atgriezeniskajai plūsmai un recirkulācijai.

Izvietošanā jāņem vērā cauruļvadu izvietojums un to maksimālais pieļaujamais garums, un noteikumi par gāzes pievada un elektropadeves pievienošanu, kā arī aizsardzību, rīkojoties ar virszemes krāniem, autokrāvējiem ar dakšveida satvērēju utt.

Apkures telpas/korpusa izvietojums

Vietās, kur ieteicams uzstādīt Variante VRC (ar centrbēdzes ventilatoru) sildītāju apkures telpā vai noslēgtā korpusā, ir jāievēro, ka recirkulācijas un izplūdes gaisa cauruļu izvietojumam ir jābūt tādam, lai tas nebūtu pretrunā ar gāzes pievada vai sadegšanas kameras ekspluatācijas nosacījumiem. Izplūstošā siltā gaisa plūsmai nepārprotami jābūt pa caurulēm novirzītai prom no sildītāja, savukārt recirkulācijas gaisa plūsmai uz sildītāju.

Gāzes cauruļvadu sistēma

Gāzes padeves cauruļu izmēru izvēle un uzstādīšana veicama, ievērojot visus atbilstošos standartus un tiesību aktus, sildītāja plūsmu ātruma un maksimālā/ minimālā ieplūdes spiediena prasības. Līdzās katram sildītājam ir jānodrošina noslēdzošais gāzes krāns un savienojumu vietas apkopes veikšanai. Ieteicams, lai visām Variante gāzes sildierīcēm gala savienojums būtu izveidots, izmantojot atbilstoša izmēra elastīgos gāzes savienotājus.

Gaisa padeve

Ja sildītāji tiek uzstādīti tieši apsildāmajā telpā (t.i., neatrodas apkures telpā vai nav noslēgti), šādā gadījumā degšanai nepieciešamais gaiss vai ar sildītāju saistītā ventilācija nav nepieciešama, ja sildītājs tiek uzstādīts slēgtas telpas režīmā (t.i., ar pozitīvu dūmgāzu un sadegšanas gaisa kanālu savienojumu), vai gadījumā, kad apsildāmās telpas gaisa nomaiņa notiek ar ātrumu 0,5 reizes vai ātrāk. Ja sildītāju ieteicams uzstādīt tikai dabiskā dūmgāzu plūsmas režīmā (t.i., bez piespiedu sadegšanas gaisa pieplūdes pievienošanas) un ja apsildāmajā telpā gaisa apmaiņa notiek lēnāk nekā 0,5 reizes stundā, šādā gadījumā būs nepieciešams nodrošināt dabiskās ventilācijas atveres vai mehānisko ventilāciju.

Ja sildītāji tiek uzstādīti apkures telpā vai noslēgtā korpusā, būs jānodrošina sadegšanas gaisa un vispārējās ventilācijas gaisa piekļuve pa augšējā un apakšējā līmeņa ventilācijas atverēm. Kā alternatīvu var izvēlēties, telpā nodrošināt mehānisko ventilāciju.

Dūmgāzes

Variante sildītāji ir apstiprināti izmantošanai gan slēgtām telpām, gan telpām ar ventilatora dūmgāzu plūsmu. Iebūvētais dūmgāzu ventilators ļauj sildītāju uzstādīt vairāku metru attālumā no dūmgāzu izvades vietas.

Ierīču dūmgāzu kanālu var izvadīt caur sienu vai griestiem. Lai sildītāji atbilstu CE sertifikācijai, modeļiem ar līdzsvarotu dūmvada vilkmi jāizmanto sienai vai griestiem paredzēto līdzsvarotas dūmvada vilkmes izvadu, ko piegādā Benson.

Jāievēro arī datu tabulā norādītie maksimālie cauruļu garumi. Ja konstrukcijā tiks izmantoti 45° un 90° dūmvada līkumi, samazināsies kopējais pieļaujamais dūmvada garums, 45° līkums ir līdzvērtīgs 0,5 metriem taisna dūmvada, savukārt 90° ir līdzvērtīgs 1,0 metram taisna dūmvada.

Nepieciešams rūpīgi izvēlēties dūmvada izvietojumu un izvada vietu, un ieteicams, lai speciālists, kurš veic uzstādīšanu iepazītos ar uzstādīšanas instrukcijām un instrukcijām nodošanai ekspluatācijā, pirms ekspluatācijas uzsākšanas.

VRA un VRC modeļiem dūmvada/sadegšanas gaisa caurules izvadi atrodas sildītāja aizmugurē. Gandrīz visiem modeļiem pēc izvēles ir pieejami virspusē novietoti dūmgāzu/sadegšanas gaisa caurules izvadi.

Īpašās riska zonas

Ja sildītāju paredzēts uzstādīt īpašā riskā zonā (tostarp, taču neaprobežojoties ar vietām, kurās ir uzliesmojoši tvaiki, vietām, kur tiek uzglabāti, novietoti vai remontēti transportlīdzekļi ar degvielu darbināmiem dzinējiem, vietām, kur notiek krāsošana ar izsmidzināšanu, vai kokapstrādes, vai citu darbību rezultātā rodas uzliesmojoši putekļi), attiecībā uz sildītāja uzstādīšanu var attiekties papildu ierobežojumi, noteikumi un prasības.

Turklāt vietās, kur var būt hlorēti vai halogenēti ogļūdeņraži, attaukošanas līdzekļi, stirola, citi laminēšanas materiāli vai lidaparātu silikoni var izraisīt siltummaiņu koroziju, tāpēc ir ļoti ieteicams, projektēšanas posmā konsultēties ar Benson. Neievērojot šos nosacījumus, iespējama garantijas spēkā neesība.

Modelis 12 20 30 42 50 60 72 95 120 145
Vecais modelis 40 70 100 135 170 200 250 330 410 490
Nominālā apkures jauda kW 12 20 29 39 49 59 72 96 120 144
Gaisvadu dati Gaisa plūsma m3/h 1 116 1 980 2 844 3 456 4 356 5 544 6 840 8 136 11 088 13 608
Temperatūras palielināšanās °C 32 30 31 36 34 32 32 35 32 32
Gaisa pūtes attālums VRA m 8 15 18 22 24 27 31 32 38 39
Statiskais spiediens VRC Pa 100 125 100 150 150 180 150 180 200 200
Gāzes patēriņš Dabasgāze G20 m3/h 1,37 2,23 3,38 4,50 5,63 6,76 8,33 11,12 13,87 16,63
Propāns G31 m3/h 0,52 0,86 1,30 1,73 2,16 2,59 3,21 4,28 5,34 6,41
Minimālais gāzes pievada spiediens Dabasgāze G20 mbar 17,5
Propāns G31 mbar 37,0
Gāzes caurules savienojums BSP/Rc 1/2" 3/4"
Strāvas avots Pievads VRA V/fāzes/hz 230/1/50
VRC V/fāzes/hz 230/1/50 415/3/50
Pilnas slodzes strāva VRA amps 0,4 0,7 0,8 1,2 1,6 2,7 2,8 3,4 4,8 5,8
VRC amps 2,0 2,0 2,0 6,0 8,0 8,0 9,0 12,0 6,0 6,0
Dūmvada un sadegšanas gaisa pievada
dati
Dūmvada diametrs mm Ø 80 80 100 100 100 100 130 130 130 130
Sad. gaisa caurules diam. mm Ø 80 80 100 100 100 100 130 130 130 130
Maksimālais garums Horizontālais m 3,0 6,0 6,0 6,0 6,0 6,0 8,0 8,0 8,0 8,0
Vertikālais m 5,0 10,0 10,0 10,0 10,0 10,0 10,0 10,0 10,0 10,0
Montāžas augstums(-i) VRA Min m 1,8 1,8 2,0 2,0 2,4 2,4 2,4 2,4 2,4 2,4
Max m 2,5 2,5 3,2 3,2 4,0 4,0 5,0 5,0 5,0 5,0
Uzstādīšanas
atstarpes
VRA/VRC K pusē mm 250 250 250 250 250 250 250 250 250 250

pusē

mm 800 800 800 800 800 800 950 950 950 950
Virspusē mm 300 300 300 300 300 300 300 300 300 300
Apakšā mm 300 300 300 300 300 300 300 300 300 300
VRA Aizmugurē mm 300 350 400 500 500 560 560 560 560 630
VRC Aizmugurē mm 200 200 200 200 200 200 200 200 200 200
Kopējie izmēri Visiem Augstums mm 440 440 545 650 910 910 650 800 980 1 150
Platums mm 1 050 1 050 1 050 1 050 1 050 1 050 1 750 1 750 1 750 1 750
VRA Dziļums mm 841 881 893 893 893 893 1 023 1 023 1 023 1 023
VRC Dziļums mm 1 134 1 175 1 175 1 175 1 246 1 246 1 305 1 376 1 625 1 625
Trokšņu līmenis (aptuvenais) dB(A) 53 55 57 58 61 65 61 63 66 66
Neto svars VRA kg 71 76 90 104 120 138 181 203 242 279
VRC kg 82 87 108 126 142 160 216 238 281 323

Gaisa pūtes attāluma dati norāda attālumu līdz vietai, kur vidējais gaisa plūsmas ātrums ir 0,25 m/s.
Kurināmā patēriņš un izejas jaudas dati ir augstākā siltumspēja:

 • Dabasgāzei (G20) @ 37,78 MJ/m3
 • LPG propānam (G31) @ 95,65 MJ/m3

Dūmgāzu un sadegšanas gaisa kanālu maksimālais garums ir tikai aptuvens. Precīzāku informāciju, lūdzu, skatiet uzstādīšanas instrukcijās.
Jāpievērš arī uzmanība tam, vai sildītājiem, kuri ir uzstādīti maksimālā augstumā, tiek izmantoti lejupvērstās plūsmas uzgaļi.
Ja tiek izmantoti destratifikācijas ventilatori, maksimālais montāžas augstums var būt lielāks nekā norādīts ieteicamajos datos.
Trokšņu līmenis mērīts 3 m attālumā no ierīces.

Gāzes sildītāja VRA/VRC izmēri

Modelis 12 20 30 42 50 60 72 95 120 145
Vecais modelis 40 70 100 135 170 200 250 330 410 490
A Visi modeļi mm 440 440 545 650 910 910 650 800 980 1 150
B Visi modeļi mm 1 050 1 050 1 050 1 050 1 050 1 050 1 750 1 750 1 750 1 750
C Visi modeļi mm 680 680 680 680 680 680 810 810 810 810
D VRA mm 841 881 893 893 893 893 1 023 1 023 1 023 1 023
VRC mm 1 134 1 175 1 175 1 175 1 246 1 246 1 305 1 376 1 625 1 625
E Visi modeļi mm 755 755 755 755 755 755 1 365 1 365 1 365 1 365
F Visi modeļi mm 640 640 640 640 640 640 770 770 770 770
G VRC mm 390 390 495 600 730 860 600 750 930 1 100
H VRC mm 729 729 729 729 729 729 1 339 1 339 1 339 1 339
I VRC mm 700 800 800 800 800 800 900 900 1 100 1 100
J VRC mm 795 795 795 795 795 1 405 1 405 1 405 1 405 1 405

Dūmvadu sistēmas VRA/VRC gāzes apkures sildītājiem

Piezīmes.
Ar ēnojumu atspoguļotie dūmgāzu sistēmas komponenti veido horizontālās un vertikālās dūmgāzu/sadegšanas sistēmas komplektus.
Augstāk esošajos attēlos ir attēloti standarta izvietojumi. Faktiskos uzstādīšanas datus, lūdzu, skatiet uzstādīšanas un ekspluatācijas rokasgrāmatā.